Religion - دین

Exploration in anti-Baha'i - کنکاشی در بهایی ستیزی کتاب اول

Author: Dr. Iraj Eshraghi دکتر ایرج اشراقی

Cover design Nima

Publisher: Forough , انتشارات فروغ

Print Year: 2022

Pages: 156

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN: 9783965310551

 هر ملّتی که به سرنوشت  و آیندۀ خود علاقه‌مند باشد باید پدیده‌های اجتماعی مربوط به جامعۀ خود را دقیقاً بررسی نماید. امّا متأسّفانه در جامعۀ ‌ایران از زمان پیدایش جنبش بابیّه و سپس بهائیّه تا به امروز یک بحث علمی و منطقی در شناخت تفکّرات این جنبش انجام نشده است. در بین آنچه تاکنون توسّط مخالفین آن‌ها نوشته شده، غیر از تهمت و افتراهای گوناگون چیز دیگری به چشم نمی‌خورد؛ زمانی آن‌ها را به روسیّه، گاهی به انگلیس و امروزه به  صهیونیسم و آمریکا وابسته می‌دانند. چنین افکار باطلی توهین به یک ملت است 

 

 

12,00 €

 • 0,3 kg
 • Available
 • Ships within 3-5 days1

Fanaticism, or Mahomet the Prophet - تعصب گرایی یا محمد پیامبر

Author: Voltaire  ولتر

Translator: Azadeh Sepehri - آزاده سپهری

Cover design Nima

Publisher: Forough Book, Germany, انتشارات فروغ

Print Year: 2021 

Pages: 142

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN: 9783965310568

 

تراژدی «تعصب‌گرایی یا محمدِ پیامبر» در سال 1741 برای نخستین بار در شهر لیل فرانسه روی صحنه رفت و سال بعد که در پاریس اجرا شد دولت وقت فرانسه زیر فشار کلیسای کاتولیک آن را ممنوع کرد. این نمایشنامه در میان مردم اروپا بازتاب بسیار خوبی داشت و بخشی از حافظه فرهنگی این جغرافیا به شمار می‌رود. این اثر ولتر تنها یک نمایشنامه تکان‌دهنده نیست بلکه یک تحلیل از تعصب‌گرایی، قدرت و دستکاری افکار نیز هست، یعنی همان عناصری که قدمت آن‌ها به اندازه‌ی کتاب‌های به اصطلاح مقدس است. ولتر در نامه‌اش به پادشاه پروس، فریدریش دوم می‌نویسد: «کسانی که می‌گویند زمان چنین جنایاتی به پایان رسیده است و آتش جنگ‌های دینی خاموش شده است به نظر من آن‌ها بر سرشت انسان‌ها ارجی بیش از آنچه که شایسته آن باشد می‌گذارند.»

10,00 €

 • 0,3 kg
 • Available
 • Ships within 3-5 days1

Die Syro-Aramäische Lesart des Koran - خوانش سریانی ـ آرامی قرآن

Author: christoph Luxenberg ,  کریستف لوکسنبرگ

Translator: B. Biniaz (Darioush) - داریوش بی نیاز 

Publisher: Forough Book, Germany, انتشارات فروغ

Print Year: 2021 

Pages: 322

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN: 9783965310445

 

خوانش سریانی ـ آرامی قرآن، جُستاری برای رازگشایی زبان قرآن

«خوانش سریانی ـ آرامی» نخستین بررسی جامع زبان‌شناختی قرآن است. زبان قرآن، برخلاف تصور همگانی، نه عربی ناب بلکه آمیزه‌ای از عربی ـ سریانی است که نویسنده تلاش کرده با یافتن ریشه‌های سریانی ـ آرامی فن‌واژه‌های قرآن و فقرات مبهم و تاریک آن را روشن سازد. برای نمونه، نویسنده نشان می‌دهد که اساساً چیزی به نام حوریان یا دوشیزگان بهشتی در قرآن وجود ندارد بلکه منظور «انگورهای سفید» است. همین شناخت در مورد غلمان یا پسران بهشتی نیز صادق است. نویسنده همچنین نشان داده است که قرآن، دست کم نخستین سوره‌های آن، بر پایه سنت مسیحیت شرق یا کلاً انجیل (عهدین) نگارش شده است. از این‌رو، این کتاب دریچه نوینی در قرآن‌پژوهی گشوده است. 

20,00 €

 • 0,6 kg
 • Available
 • Ships within 3-5 days1

Research about anti-Bahai - کنکاشی در بهایی ستیزی

Author: Iraj Eshraghi ,  ایرج اشراقی

Publisher: Forough  انتشارات فروغ

Print Year: 2021

Pages: 472

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN: 9783965310551

نگاهی به تاریخ ردیه نویسی برعلیه آیین بهائی و شناخت خادمان و خائنان به منافع ملی ایران

20,00 €

 • 0,6 kg
 • Available
 • Ships within 3-5 days1

And man created god like himself - و انسان خدا را همسان خود آفرید

Author: Armin Langroudi - آرمین لنگرودی

Cover Design: Nima Sabour

Publisher: Forough Book -  انتشارات فروغ

Print Year: 2022

Pages: 459

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN: 9783965310599

A revision on the research on religion history. From the Iron Age to the emergence of the roots of Islam.

نام این کتاب، خوانش وارونهٔ بند بیست‌وهفتم از بخش یکم کتاب اول موسا یعنی «آفرینش» است که در آن آمده: «و خدا انسان را همسان خویش‌ آفرید ...».

بنا بر این شناسه، هدف از نگارش این کتاب، برشکافتن روال تاریخیِ شکل‌دادن، گسترش و دگردیسی ادیان بدست انسانها و همینطور پژوهش در زمینهٔ چگونگی تأثیر و نفوذ آنها بر یکدیگر است. این شیوهٔ برخورد، پروسهٔ برایش یک دین را، روندی تاریخی می‌داند، که نه با پیدایش و کُنِش یک پیامبر، بلکه با زندگی اجتماعی انسانها پیوند دارد. پژوهشِ گواه‌مند پیرامون ادیان، بدون کندوکاو در چهارچوب اجتماعی‌، سیاسی و اقتصادیِ برآیش آنها شدنی نیست. بهمین نسبت هم بایستی ادیان را نمایشگر واهمه‌ها، امیدها، نیازها، وابستگی‌ها، دلبستگی‌ها و آرمانهای مردم در دوره‌های گوناگون تاریخ دانست و اینها همان چیزهایی هستند، که چهارچوب «روان» جامعهٔ انسانی را در زمان خود شکل می‌دادند.

بر این پایه، وظیفهٔ دین‌پژوهان در گام نخست نشان دادن همین چهارچوب کلی است، که نتیجهٔ سالها پژوهش بیطرفانه در بارهٔ ادیان گوناگون و هم‌سنجی آنها با یکدیگر است. برای رسیدن به این «شناخت عمومی» می‌بایستی با کاوش پیرامون «ادیان مشخص» آغاز کرد و در ادامه و با آشکار نمودن شباهتها، اختلافات و چگونگی زمانی‌-‌مکانی پیدایش آنها، به شناسایی شیوهٔ تاثیرگذاری آنها بر یکدیگر پرداخت. این اما تمامی راه نیست. در گام بعدی بایستی با تکیه بر همین شناخت عمومی به بازکاوی دوبارهٔ ادیان مشخص بازگشت تا بتوان این نمودهای بدست آمده را برای درک بهتر  هر یک از آنها بکار بست.

بنابراین، روش بکار گرفته شده در دانشِ «دین‌شناسی»، همانند هر دانشی، رفتن از مشخص به کُلیت (کُنکرِت به اَبسترَکت) و از آنجا بازگشت دوباره به مشخص است. در این راستا، کسانی که خود را در تمامی عمر خود تنها با یک دین، و آنهم بیشتر با "دین موروثی" خود، مشغول می‌کنند، افرادی هستند که برای همیشه با دیدی محدود و جانبدارانه "اندر خم یک کوچه" درجا می‌زنند، که در نهایت به نتیجه‌ای بجز "اثبات حقانیت تفکرات از پیش موجود و موروثی" آنها نخواهد انجامید.

22,00 €

 • 0,9 kg
 • Available
 • Ships within 3-5 days1

Muhammad. A final reckoning - محمد یک تسویه حساب

Author: Hamed Abdelsamad,  حامد عبدالصمد

Translator: A. Homai آزاده همایی

Publisher: Forough  انتشارات فروغ

Print Year: 2020 (2nd Edition) (چاپ دوم)

Pages: 250

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN: 9783943147636

14,00 €

 • 0,45 kg
 • Available
 • Ships within 3-5 days1

The Emergence of Islam - پدیداری اسلام

Author: Gabriel Said Reynolds,  گابریل سعید رینولدز

Translator: Fahimeh Jamehi - مترجم: فهیمه جامعی

Publisher: Forough Book, Germany, انتشارات فروغ

publish year in PDF Format: 2020

Cover: ONLY PDF

Pages: 263

Language: Farsi

 

The Emergence of Islam: Classical Tradtion in Contemporary Perspective -  پدیداری اسلام: سنت های کلاسیک در چشم اندازی معاصر 

قرآن به‌عنوان تنها منبع اجماعی مسلمانان نمی‌تواند به تنهایی اعتباربخش و توضیح‌دهنده اسلام واقعی و اشکال متفاوت مسلمانی از ابتدا تا اکنون باشد که طیف گسترده‌ای از عرفا و زهاد تا خلفا و انتحاری‌ها را دربرمی‌گیرد. واضح است که مشروعیت برپایی هر شکل از حکومت اسلامی از داعش گرفته تا ولایت فقیه بر پایه‌ی تاریخ سنتی اسلام و الگوبرداری از سیره حکومت نبوی در مدینه استوار است. کوشش قابل تقدیر پروفسور رینولدز در راستی آزمایی داستان سنتی پدیداری اسلام به روش کاملا علمی، علاوه بر اینکه مکی و مدنی بودن آیات را زیر سوال می‌برد، ویژگی منحصر بفرد دیگری را هم داراست. محقق بجای بکارگیری روال معمول که تفسیر و توضیح آیات قرآن بر پایه احادیث است، نشان می‌دهد که داستان سنتی و برخی از احادیث، بیشتر به منظور توضیح آیات مبهم قرآن و اشارات و داستان‌های ناتمام آن، توسط مسلمانان بعدی نگارش یافته‌اند. و حتی برخی از احادیث و سنت‌های مربوط به احکام فقهی و حکومتی با فاصله زمانی از پیامبر به منظور اعتبار بخشی به حکومت‌ها و نحله‌ها و شعب مذهبی ساخته و پرداخته شدند. او در نهایت به این نتیجه می‌رسد که داستان سنتی پدیداری اسلام که امروزه به عنوان تاریخ اسلام از آن یاد می‌شود، نمی‌تواند از اعتبار لازم برخوردار باشد. ترجمه و ترویج تحقیقاتی از این دست که ریشه ها و مبانی رادیکالیزم در ادیان را به چالش می‌کشند، راهگشای روشنگری و رهایی از تاریکی استبدادهای ذهنی و عملی خواهد بود

6,00 €

 • Available
 • Ships within 1-3 days1

Can Islam still be saved? - آیا اسلام را می توان نجات داد؟

Author: Hamed Abdelsamad,  حامد عبدالصمد & M. Khorchide

Translator: B. Biniaz داریوش بی نیاز  

Publisher: Forough Book, Germany & Naakojaa, France & Pooya, Germany & Khavaran, France

Print Year: 2018

Pages: 332

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN: 9783965310070

15,00 €

 • 0,7 kg
 • Available
 • Ships within 3-5 days1

Islamic Fascism - فاشیسم اسلامی

Author: Hamed Abdelsamad, حامد عبدالصمد

Translator: A. Homai آزاده همایی

Publisher: Forough Book, Germany, انتشارات فروغ

Print Year: 2016

Pages: 205

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN: 9783943147407

12,00 €

 • 0,6 kg
 • Available
 • Ships within 3-5 days1

Apostasy in Early Christianity... - ... ارتداد در مسیحیت آغازین

Author: Armin Langroudi - آرمین لنگرودی

ویرایش و صفحه آرایی مریم مرادیان

طرح جلد امین اشکان

Publisher: Forough Book, Germany, انتشارات فروغ

چاپ دوم بهار 1400 (2021)

Pages: 153

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN: 9783965310179

عدم آشنایی مسلمانان و ایرانیان با تاریخِ عقیدتیِ مسیحیت آغازین در سوریه و میانرودان و زمینه‌های یونانی، یهودی و دوآلیستی این تاریخ، به ترویج ایدة «تافتة جدا بافته» بودنِ اسلام و قرآن یاری رسانده است. هر چه آشنایی ما با ریشه‌های فرهنگی و مسیحیِ قرآن بیشتر شود، به همان اندازه از نامفهومی آن کاسته می‌گردد. دقیقاً همین «در ناآگاهی نگهداشتنِ مسلمین» یکی از نکاتی است که وقایع‌نگارانِ اسلامی، عمداً در تلاشِ تحققِ آن بوده‌اند، تا بدین‌وسیله بتوانند ایدة آسمانی بودنِ اسلام را گسترش دهند. باتوجه به آنچه که در این کتاب آمده‌ است، شاید دیگر آنچنان مشکل نباشد، زبان و مفاهیم بخشِ بزرگی از قرآن را بهتر بفهمیم. این زبان و شیوة تفکر در سده‌های نزدیک به پیش و پس از میلاد مسیح، زبان رایجِ ادبیِ همۀ جریاناتِ مذهبی بود، کما اینکه حتا اسطوره‌های اسلامی نیز، همگی اسطوره‌های شناخته شدة آن دوران بودند. تفاوت‌های کوچک موجود در بین برخی از این اساطیر با داستان‌های قهرمانانِ انجیل‌های رسمی، به‌معنای تفاوت اسلام با مسیحیت نیست، بلکه به‌معنیِ همخوانیِ نسبیِ این مذهب با برخی دیگر از «ارتدادهای» موجود در این مذهب بود، که تا بحال ـ بدلیلِ عدم پژوهش در پیرامون، یا حتا نابودیِ برخی از آنها ـ بر ما کمابیش ناشناخته مانده‌اند. این هم البته یک امر طبیعی است، چرا که اساساً دلیل پیدایش این دین، همین تفاوت‌های فرقه‌های پیش‌قراولِ آن با کلیسای رسمی بیزانس و روم بوده است.اسرارآمیز بودن بسیاری از بخش‌های قرآن، دلیلی برای درست بودنِ به‌کارگیریِ تفسیرهای «غیب‌گرایانة»‌ اسلامی برای بازگشایی آنها نیست، بلکه انگیزه‌ای برای تلاشِ بیشتر در جهتِ رمزگشایی علمی، تاریخی و خردمندانة آنهاست

 

ارتداد در مسیحیت آغازین و نقش آن در پیدایش و گسترش اسلام

6,00 €

 • Available
 • Ships within 1-3 days1

Buddhism in early Islam - درباره تاثیرات بودیسم بر اسلام

Author: Markus Gross, مارکوس گروس

Translator: B. Biniaz, داریوش بی نیاز

Publisher: Forough Book, Germany, انتشارات فروغ

Print Year: 2019

Pages: 150

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN:  9783965310100

The infuence of buddhism in early Islam درباره تاثیرات بودیسم بر اسلام

6,00 €

 • Available
 • Ships within 1-3 days1

Idealism from Myth to History - آرمانگرایی از اسطوره تا تاریخ

Author: Morteza Haghighat, مرتضی حقیقت

Publisher: Forough Book, Germany, انتشارات فروغ

Print Year: 2015

Pages: 61

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN:  9783943147902

5,00 €

 • 0,4 kg
 • Available
 • Ships within 3-5 days1

The early Islam - آغاز اسلام

Author: Volker Popp, فلکر پپ

Translator: B. Biniaz,  داریوش بی نیاز 

Publisher: Forough Book, Germany, انتشارات فروغ, Pooya Germany, 

Print Year: 2022 (3rd Edition)

Pages: 303

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN:  9783943147995

 

The early islam. From Ugarit to Samarra. -  آغاز اسلام. از اوگاریت به سامره

The early islam. From Ugarit to Samarra. - آغاز اسلام. از اوگاریت به سامره

16,00 €

 • 0,6 kg
 • Available
 • Ships within 3-5 days1

Islam - اسلام، آیین پیشاشهرنشینی

Author: Fazel Gheybi, فاضل غیبی   

Publisher: Forough Book, Germany, انتشارات فروغ

Print Year: 2020

Pages: 214

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN:  9783965310292

اسلام، آیین پیشاشهرنشینی اولین کتابی است که از وی در انتشارات فروغ منتشر شده است.

در این کتاب فاضل غیبی به شرح خاستگاه جغرافیایی و نحوه زیست پدیدآورندگان اسلام می‌پردازد و تأثیر این خاستگاه و چگونگی زیست را در جهان‌بینی و رفتار اجتماعی و سیاسی گسترش‌دهندگان آیین نشان می‌دهد. نویسنده با نگاهی تیزبین و مبتنی بر اطلاعات و داده‌هایی وسیع و گوناگون تحلیل می‌کند که اسلام چگونه توانست پهنه وسیعی از جهان را از روزگار پیدایش تا کنون به این نحو که امروزه نیز شاهدیم درنوردد...
از فاضل غیبی تا کنون کتاب‌های دیگری هم به فارسی و آلمانی منتشر شده است. کتاب ارزنده تاریخی تحلیلیِ "رگ تاک" در دوجلد نیز نوشته فاضل غیبی است که پیشتر توسط انتشارات خاوران با نام دلارام مشهوری منتشر شده بود.

The early islam. From Ugarit to Samarra. - آغاز اسلام. از اوگاریت به سامره

14,00 €

 • 0,6 kg
 • Available
 • Ships within 3-5 days1

From Baghdad to Marv - از بغداد به مرو

Author: Karl Heinz Ohlig, کارل هاینس اولیبگ

Translator: B. Biniaz, داریوش بی نیاز

Publisher: Forough Book, Germany, انتشارات فروغ, Pooya Germany, 

Print Year: 2013

Pages: 154

Cover: Softcover

Language: Farsi

ISBN:  9783943147230

 

بازخوانی تاریخ اسلام از آخر به آغاز

6,00 €

 • Available
 • Ships within 1-3 days1